TEKLİF AL
Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

HİZMETLER
ÜRÜNLER
KURUMSAL
ÖĞREN
TEKLİF AL
Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Hosting Firmaları

Web barındırma (Hosting) sağlayıcıları nedir? Web barındırma sağlayıcıları seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Web sitesi olan veya web sitesi açmayı düşünenler için sıkça araştırmak zorunda kaldığı bu terim hakkında biraz detaylara girelim mi?
Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Hosting Firmaları

İçindekiler

Web barındırma (Hosting) sağlayıcıları sayesinde bir web sitesinin kurulumu mümkündür. Söz konusu sağlayıcılar web sitelerin depolama alanlarını barındırır ve çalışması için gerekli olan yazılım desteğini sağlar. Hizmet konumu olarak önem arz eden sağlayıcılar son kullanıcıların web sitelerinizi hızlı kullanabilmesi için oldukça önemlidir.

Alan adı sağlayıcılarından alınan alan adları ile birleştirilerek web sitesi elde edilen barındırma sağlayıcıları, ucuz olması ile birlikte kaliteli seçilmeleri ile de dikkat çekmektedir.

Peki, hosting’in detayları nelerdir? Alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Hosting Nedir? Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hosting nedir? bir diğer adı ile web barındırma sağlayıcıları nedir? Web barındırma sağlayıcıları, web sitelerinizin çalışması için gerekli olan temel dosyaların depolanmasını sağlayan ve bunları yazılımlar ile işleyerek sitenizin çalışmasını sağlayan önemli sunucu hizmetleridir.

Bir web sitenin hızını, sağlayabildiği özellikleri web barındırma sağlayıcıları belirler. Hosting firmaları sağlayabildikleri avantajlar açısından birden fazla seçeneğe sahiptir.

Sunucu depolama kapasitesi, işlemci gücü, ram bellek oranları gibi pek çok teknik detay hosting alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli detaylardır.

 • Kullanım alanına göre paylaşımlı değil bireysel hosting seçilmelidir,
 • Depolama alanı ve hızı web siteniz için yeterli olmalıdır,
 • Sunucu konumu hizmet vermek istediğiniz ülkeye yakın olmalıdır,
 • Eklentilerinizi doğru şekilde çalıştırabilmesi için yeterli düzeyde CPU oranına sahip olmalıdır,
 • RAM bellek açısından zengin olmalı ve işlemleri hızlı tamamlayabilmelidir,
 • Aylık trafik sınırlandırmasının olmaması, trafik sınırlandırması sonrası hız düşümünün olmaması gerekmektedir,
 • Kullanım alanına göre birden fazla domain barındırma özelliğine sahip olmalıdır.

Pek çok seçeneğin yanı sıra hosting seçerken paylaşımlı hosting olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kuracağınız web sitesi sadece yer tutucu bir web sitesi ise paylaşımlı hosting hizmetlerinden yararlanmak da sorun teşkil etmeyecektir.

Paylaşımlı Hosting Nedir? Kullanılmalı Mı?

Paylaşımlı hosting neredeyse tüm web barındırma sağlayıcı siteler tarafından sunulan temel hizmettir. Paylaşımlı hosting temelde sorunsuz bir yapıda gibi gözüküyor olsa da sunucuların yıpranma oranlarına göre sitenizin yavaş çalışmasına neden olacak hosting hizmet türüdür.

Ucuz olması ve erişilebilirliğin kolay olması açısından tercih edilen paylaşımlı “Shared” Hosting seçenekleri. Yeni, küçük web siteleri için en çok tercih edilen türlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bireysel hosting sunuculardan farklı olarak çalışan bu hizmet; web sitenizin yanında başka sitelerin de hizmet vermesine imkan tanıyor. Bu durum tek bir fiziksel sunucu içerisinde birkaç web sitesinin kurulu olması olarak da nitelendirilebilir.

Fiziksel sunucunun sahip olduğu kaynakların paylaşımlı ve eşit derecede web sitelerine ayrılmasına paylaşımlı hosting hizmeti denir. Paylaştırılan bu hizmetler ise genellikle;

 • CPU gücü,
 • RAM Kullanım gücü,
 • Depolama alanı kapasitesi,
 • Bank genişliği sınırı.

Her ne kadar bu alanlarda ortak olunsa da paylaşımlı hosting hizmetlerinin getirisi olarak pek çok farklı pozitif özellik de karşımıza çıkmakta bunlar genellikle;

 • Tamamen ücretsiz sağlanan SSL sertifikaları,
 • Hosting yanında ücretsiz şekilde sunulan alan adları,
 • Otomatik ve düzenli yedeklemeler,
 • cPanel, Plesk Panel gibi paneller ile kolay kullanım destekleri,
 • Güvenlik yazılımları ile düzenli olarak taranma ve kontrol edilme.

Her ne kadar güvenlik araçları ile düzenli olarak kontrol ediliyor olsa da dosyaların ve sitelerin virüs güvenliği konusu paylaşımlı hostinglerde şüpheyle yaklaşılan bir durum.

En İyi Web Barındırma Sağlayıcıları Hangileri

Web barındırma servisleri seçilirken bulunduğunuz konumda hizmet vermesine dikkat edilmelidir. Söz durum özellikle başka bir ülkede hizmet verecekseniz ekstra dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Bu nedenle, bir hosting firmasından hizmet almadan önce web barındırma servisinden sağlanması beklenen pek çok detaya ev sahipliği yaptığına dikkat edilmelidir. Kimi zaman hosting satın alınan firma üzerinden domain satın alınması da avantajlı paket fiyatlarına imkan sağlayabilir.

İşte, sizler için derlediğimiz en iyi web barındırma sağlayıcıları.

En İyi Hosting Firmaları

Hostinger

Sektörün başında gelen Hostinger sadece sağladığı domain hizmeti ile değil hosting hizmeti ile de dikkat çekmekte. Rakiplerine oranla daha hızlı sunuculara sahip olmasının yanı sıra özelleştirilebilir sunucu konumlandırması ile birlikte yurt dışında yer alan ve vereceğiniz hizmete göre yüksek hızlara çıkan sunuculara erişmek oldukça mümkündür.

 • Ücretsiz domain hizmeti,
 • 7/24 Müşteri hizmetleri,
 • Ücretsiz web sitesi taşıma hizmetleri,
 • Entegre web sitesi build eklentileri ile kolay web sitesi inşası,
 • Ucuz ancak yüksek kaliteli hosting hizmeti,
 • Ücretsiz SSL hizmetleri.

Sağlaması gibi pek çok seçenek Hostinger web sitesini kullanılabilir hosting sağlayıcı firmaları arasında barındırıyor.

Cenuta

Cenuta, ülkemizde hizmet veren en hızlı hosting hizmet sağlayıcısından sadece birisidir. Tamamen ücretsiz ömür boyu SSL desteği sunmasının yanı sıra %100 Türkçe ve ücretsiz cPanel desteği ile birlikte web sitelerinizin kolay, basit şekilde yönetilmesine imkân tanır.

Türk Lirası üzerinden fiyatlandırma yapması ile birlikte dolar kurundan etkilenen web siteleri için en büyük alternatifi sağlamakta.

Yüksek yıldızlı müşteri dönüşlerinin yanı sıra sağladığı sunucu çeşitleri nedeniyle de en çok tercih edilenlerden birsi olarak karşımıza çıkıyor.

 • WordPress hosting,
 • Sınırsız hosting,
 • Bayi hosting,
 • Windows hosting.

Gibi pek çok hosting çeşidine kolay ve tek bir arayüz üzerinden erişebilme imkanına Cenuta web sunucu sağlayıcısı ile erişebilirsiniz.

Güzel Hosting

Güzel Hosting, ülkemizde hizmet veren bir başka kaliteli hosting sağlayıcı firmasıdır. Yüksek kaliteli ürünler sunmasının yanı sıra pek çok alanda hizmet vermesi ile de tercih edilebilecek kapasitededir.

 • Alan adı satın alma hizmetleri,
 • Sanal sunucu hizmetleri,
 • Reseller hosting hizmetleri,
 • Web hosting hizmetleri,
 • Radyo hosting hizmetleri.

Gibi pek çok alanda hizmet satın almanızı sağlamasının yanı sıra yüksek oranlı özelliklere erişmenizi de sağlar.

Windows ve Linux hosting seçenekleri arasından seçenekler yaparak aradığınız en uygun hizmet yapısını Güzel Hosting hizmetlerinden bulabilirsiniz.

Natro

Natro Hosting, en az diğer Türk web barındırma sağlayıcıları kadar tercih edilen ve ülkemizde önemli bir noktada bulunan barındırma servis sağlayıcısıdır.

Domain satın alımları, hosting satın alımları gibi işlemleri tek bir panel üzerinden tamamlamanızın yanı sıra sunduğu ekstra avantajlar sayesinde seçilme oranını her daim yüksek tutmayı başarmıştır.

Ülkemizde pek çok web site için barındırma ve alan adı hizmeti sağlamaktadır. Düzenli olarak yapılan indirimler ile birlikte Natro, ucuz ancak kaliteli hizmet için tercih edilmesi gereken sağlayıcı olarak karşımıza çıkmakta.

Turhost

Turhost hosting sağlayıcı hizmetleri yüksek paylaşımsız trafik oranları ve tier 3 alt yapısı ile dikkat çekmekte. %99 oranındaki uptime rekoru ile web sitelerinizin her daim açık olmasını sağlamakta.

Kaliteli internet, kaliteli sunucu performansı, yüksek performans ancak düşük fiyat seçenekleri ile birlikte ülkemizde hizmet veren ve en iyi hizmeti sağlayan web barındırma sağlayıcısıdır.

En iyi web barındırma sağlayıcıları arasında yer alan Turhost, ucuz hosting desteği ile birlikte tek panel üzerinden birkaç tıklama ile web sitesi sahibi olmanızı sağlayabilmekte.

Alastyr

Alastyr hosting, sağladığı ucuz ancak limitsiz trafikli sunucuları sayesinde kaliteli bir web sitesine birkaç tıklama ile ulaşmanızı sağlıyor.

 • Sınırsız hosting seçenekleri,
 • WordPress hosting seçenekleri,
 • Bayı Hosting seçenekleri,
 • Mail Hosting seçenekleri.

Gibi seçenekler ile tam olarak ihtiyacınız olan hizmetlere erişmenizi sağlar.

Veridyen

Güçlü alt yapısı ile hizmet veren Veridyen, neredeyse her bütçe için ve proje için uygun olan hosting, paketleri ile de tercih edilebilecek en uygun fiyatlı sağlayıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik destek sağlanması, güçlü sunuculara sahip olması, neredeyse her alan için hizmet sağlaması ancak tüm bunların yanı sıra ekonomik fiyatlara sahip olması Veridyen web barındırma sağlayıcısını tercih edilebilir bir hâle getiriyor.

Hosting hizmetlerinin yanı sıra domain hizmetleri ile de dikkatleri çeken Veridyen, paket halinde ve uzun süreli domain, hosting alımlarında yüksek oranda indirimler sağlamakta.

Net İnternet

Net internet, sadece hosting hizmeti değil yüksek hızlara çıkan ucuz internet servis sağlayıcısı olması ile de dikkat çekmekte.

 • Sanal SSD VDS sunucu kiralama,
 • Kabin kiralama ile kabin internet kiralama,
 • Fiziksel ve sanal sunucu kiralama,
 • Sunucu barındırma hizmetleri,
 • E-Posta barındırma hizmetleri.

Gibi hizmetlerden Net internet üzerinden erişebilirsiniz. Düşük ping oranları, yüksek hız oranları ile dikkat çeken Net internet, sadece hosting için değil internet hizmeti için de tercih edilebilir yapıda.

Vargonen

Vargonen, bulut çözümleri hizmeti ile birlikte sadece hosting değil domain hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Yüksek depolama alanları, yüksek bağlantı hızları gibi seçenekler sunan Vargonen, bulut hizmetleri sunması ile birlikte alanındaki en iyi hosting hizmetini sağlamaktadır.

Web barındırma sağlayıcıları ve çözümleri kategorisinde tercih edilebilir durumda olan Vargonen, yüksek veri tabanı trafiği seçenekleri ile birlikte ağır çalışma koşullarına uygun hosting sahibi olmanızı sağlar.

Verigom

Verigom, ülkemizde hizmet veren bir başka kaliteli web barındırma sağlayıcısıdır. Dolar kuru üzerinden sağlanan hosting ve domainin yanı sıra Türk Lirası üzerinden fiyatlandırma sağlayan Verigom, fiyatının yanı sıra sağladığı avantajlar açısından da tercih edilmekte.

 • VDS sunucu hizmetleri,
 • Web hosting hizmetleri,
 • Kurumsal hosting hizmetleri,
 • Fiziksel sunucu hizmetleri.

Gibi pek çok alanda hizmet veren Verigom, domain alanında da ucuz seçenekler sunarak hızlı çözümlere ulaşmanız için en doğru ortamı sağlamakta. Küçük veya büyük web siteleri fark etmeksizin Verigom üzerinden hizmet satın alımı sağlanabilir.

Türkiye’de en çok web sitesi barındıran firmalardan oluşan bu liste, aynı zaman da ülkemizde global pazarlara açılan, bu alandaki teknolojiye öncülük eden firmalardan da oluşuyor.

0 0 oylar
Değerlendirme
guest
0 Yorum
Geri Bildirimleri
Tüm yorumları görüntüle
Daksil için yaz
Yeni ve etkileyici pazarlama stratejileriyle sektörde fark yaratacak bir perspektife mi sahipsiniz? Yazılarınız binlerce profesyonel tarafından okunacak ve bu yolculukta kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.
0
Yorum Yapx