TEKLİF AL
Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

HİZMETLER
ÜRÜNLER
KURUMSAL
ÖĞREN
TEKLİF AL
Çalışan Sayınızı Arttırmadan Pazarlamanızı Hızlandırın
Ekibimizden biriyle konuşmak için aşağıdaki formu doldurun.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Onay
“Sürekli olarak yeni fikirleri masaya koyacaklarına güvenebiliriz”

Alişan Tekinler , Kurucu - Yazılım Geliştirme Uzmanı

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Dünya’nın en çok kullanılan açık kaynak kodlu web sitesi alt yapısı olan WordPress söz konusu olduğunda, kullanıcıları için araştırma konusu olan ve en çok ihtiyaç duyulan özellikler olunca, akla hemen eklentiler (program parçacıkları) gelir. Öyleyse, başlayalım yavaştan.

İçindekiler

Teknik SEO açısından, site hızı optimizasyonu ve arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemli eklentilere sahip olan WordPress. Doğru yapıda eklenti kullanımı ile birlikte rakip sitelerin önüne geçebilmeniz için en uygun ortamı sağlayabilmekte.

 • Görsellerin optimize edilmesi,
 • Sayfaların optimize edilmesi,
 • Yeni nesil sayfaların oluşturulması,
 • SEO Açısından önemli ayarlamalara imkan sağlayan eklentiler,
 • Mobil uyum için uygun optimizeyi sağlayan eklentiler,
 • Spam koruması için olmazsa olmaz eklentiler.

Gibi önemli konularda ayarlamalar yapmanıza imkan tanıyan WordPress eklentileri, daha kaliteli ve kullanıcı deneyimi açısından yüksek geri dönüşlere sahip olan siteler inşa etmenize olanak tanır.

İşte WordPress sitenizde olması gereken, yeni kurulum yapılmış olan tüm sitelerde yüklü olması gereken eklentiler.

En İyi WordPress Eklentileri Hangileri?

WordPress eklentilerini belirlerken fiyatlarından ziyade web sitenizin sunucularında oluşturabileceği yükler göz önünde bulundurulmalı.

Her ne kadar ücretli olan eklentilerin ücretsiz alternatifleri var olsa da kullanılmamalarındaki en önemli neden sunucu üzerinde sağladıkları yüksek CPU kullanım oranlarıdır.

Ücretli eklentiler pek çok avantajın yanı sıra düşük güçte çalışabilmeleri ile de dikkat çekerek CPU açısından en çok tercih edilenler olarak karşımıza çıkıyor. CPU Kullanımı konusunda daha sınırlı bir yapıya sahip olan, site optimizasyonunuzu arttıracak olan önemli eklentiler;

Rank Math SEO – Gelişmiş SEO Optimizasyon Aracı – 5/5 Puan

Rank Math SEO Eklentisini İndirin ve Kurun

Sürekli olarak aldığı güncellemeler ve kazandığı yeni özellikler ile öne çıkan Rank Math SEO eklentisi, Web sitenizin teknik SEO konusunda düzenlenmesi ve genel SEO yapısında desteklenebilmesi için oldukça önemlidir. İçerik iyileştirme konusunda da ücretsiz sürümünde bile son derece değerli standartlar veriyor.

Eklenti, özellik bakımından WordPress sitenizin tüm ayarlarını değiştirmenize imkân tanımakla birlikte yapay zekadan aldığı güç ile daha kaliteli içerikler üretmeniz için imkân tanıyor.

İçerik girişi ve içerik üretme panelinde kullanabileceğiniz SEO kontrol listeleri ile kaliteli ve sıralama alabilecek içerikler üretmenin yanı sıra kendinizi SEO konusunda geliştirebileceğiniz özelliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Yoast SEO – SEO Optimizasyon ve Düzenleme Aracı – 5/5 Puan

Yoast SEO Eklentisini İndirin ve Kurun

“Herkes için SEO” sloganı ile ilerleyen ve dikkat çeken Yoast SEO, günümüzde Rank Math SEO eklentisinin en büyük ve gelişmiş rakiplerinden olarak karşımıza çıkıyor.

Rank Math SEO kadar gelişmiş kontrol listesi, içerik için SEO ve teknik SEO için düzenleme imkanları sunması ile dikkat çeken Yoast SEO, geçmişten günümüze sıkça tercih edilen SEO eklentilerinden sadece birisi.

Hafif ve düşük CPU kullanım oranları ile karşımıza çıkan Yoast, tüm kullanıcılar için SEO desteği sunması ve anlaşılır yapıda olması ile dikkat çekiyor.

 • RSS,
 • Site haritası,
 • Bağlantı yapılandırmaları,
 • Yönlendirme ayarları,
 • Ön sayfa ve içerik sayfası optimizasyonu,
 • Google Search Console ile entegre çalışabilmesi,
 • Sıralama kazanmak için kullanılabilecek araçlara sahip olması.

Kullanıcıların tek bir eklenti ile SEO konusunda çözüme ulaşmasını sağlıyor.

Jetpack – Hız, Güç, Yedekleme ve Güvenlik Eklentisi – 4/5 Puan

WordPress Jetpack Eklentisini İndirin ve Kurun

Jetpack, WordPress eklentileri arasında en çok tercih edilen eklenti olarak karşımıza çıkıyor. En iyi WordPress eklentileri nelerdir sorusuna tek bir eklenti ile birden fazla özellik sağlayan eklentiler cevabı verilebilir.

Jetpack eklentisi sadece site hızlandırma eklentisi değil optimizasyon sağlama, güvenlik ve yedekleme eklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Google, sıralama sağlarken web sitelerin son kullanıcılar için sağladığı hız oranını da göz önünde bulundurmakta. Jetpack eklentisi ile web sitenizde optimize edilmemiş alanları gözden geçirebilir ve optimize edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra içerisinde yer alan güvenlik ayarları ile birlikte web sitenizi saldırılara ve çökmelere karşı koruyabilirsiniz. Düzenli olarak yedekleme imkanı sunması ile birlikte web sitenizde yaşanabilecek olan kayıpları geri getirme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Klasik Düzenleyici Eklentisi – 5/5 Puan

Klasik Düzenleyici Eklentisini İndirin ve Kurun

WordPress eklentileri arasında yer alan ve en dikkat çeken eklentilerden birisi olan klasik düzenleyici eklentisi eski nesil WordPress düzenleme ekranına tekrar kavuşmanızı sağlar. Yeni nesil blok düzenleyiciden kurtulmanızı sağlayan eklenti, daha kolay içerik girişlerine imkan sağlar.

Kimi ayarlamaların yeni nesil düzenleyicide olmamasını da göz önünde bulunduracak olursak WordPress’de içerik girişleri için klasik düzenleyici eklentisi mutlaka bulunmalı.

WPForms İletişim Eklentisi – 5/5 Puan

WPForms Eklentisini İndirin ve Kurun

Blog siteleri, hizmet siteleri, haber siteleri, teknik web siteleri kısaca tüm web siteleri için iletişim formu olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

En iyi WordPress eklentileri arasında yer alan WPForms, kolay kullanımı ve detayı tasarım şekilleri ile karşımıza çıkmakta. Sürükle – bırak tasarım aracına sahip olması ile birlikte neredeyse herkes tarafından kolay tasarımlar yapılmasına imkan vermekte.

İletişim için kullanılabilecek olan WPForms eklentisi tam olarak amacına uygun çalışmasının yanı sıra hafif ve düşük güç tüketimi seçeneği ile de karşımıza çıkmakta. Teknik açıdan bir web sitede bulunması gereken ve Google tarafından da güvenilir şekilde görülmesi için gerekli olan eklenti. Aldığı yüksek puan ile de ön plana çıkmakta.

WooCommerce – Mağaza Eklentisi – 4,5/5 Puan

WordPress web sitelerinizi tek bir eklenti ile ve birkaç ayarlama ile birlikte tamamen bir E-Ticaret sitesine dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz?

WooCommerce Eklentisini İndirin ve Kurun

 • Kolay kullanım,
 • Pek çok ödeme yönteminin hızlıca eklenebilmesi,
 • Düşük CPU kullanımı,
 • Yönlendirmeler ile kolay kurulum,
 • Sepet ve ürün yönetim panelinin bulunması,
 • Tasarım konusunda sonsuz destek sunması.

Gibi pek çok seçenek WooCommerce eklentisinin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. WordPress web sitelerinizi tamamen bir E-Ticaret sistemine dönüştürmeye imkan sağlayan eklenti dilerseniz sitenizin sadece belirli bir bölümünü satış için kullanmanız için de imkan tanıyabilmekte.

Kolay kullanımı, hızlı olması ve pek çok ödeme yöntemi ile uyumlu olması ile birlikte piyasada tema olarak neredeyse uyumlu olmadığı tema bulunmayan WooCommerce eklentisi kısa sürede bir E-Ticaret sayfasına sahip olmanız için oldukça önemli.

0 0 oylar
Değerlendirme
guest
0 Yorum
Geri Bildirimleri
Tüm yorumları görüntüle
Daksil için yaz
Yeni ve etkileyici pazarlama stratejileriyle sektörde fark yaratacak bir perspektife mi sahipsiniz? Yazılarınız binlerce profesyonel tarafından okunacak ve bu yolculukta kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.
0
Yorum Yapx